Saç Bakımı Nasıl Yapılır 
kozmetik
KozmetikEstetikCom'u Ana sayfam yap | Favorilerime ekle | Reklam/İletişim | Site Haritası
 
 
 
 
  Gebelik Takvimi Facebook Uygulama
  Tanıtım
 

Saç Bakımı Nasıl Yapılır ve Saçlarınızı sürekli ışıl ışıl nasıl tutabilirsiniz?

Saçlar kadın güzelliğinde başrol oyuncusu olup canlılığı ve parlaklığı sayesinde görenleri kendine hayran bırakırlar.
Gerçektende saçların havalı ve parlak görünmeleri o günümüzü mükemmel geçirmemize yardımcı olan etkenlerden bir tanesidir.Etrafa yayacağınız pozitif elektrikle herkesin başını döndürebilirsiniz.

saç bakımı bitkisel, saç bakımı badem yağı, saç bakımı doğal, saç bakımı evde, saç bakımı için, saç bakımı zeytinyağı, saç bakımı için bitkiler, saç bakımı nasıl olur

Saç bakımı bitkisel nasıl olur ?

O halde saçlar kadınlar için bu kadar önemli ise size önereciğimiz bu birkaç maddeye göz atmanızı tavsiye ederiz…

Size en uygun şampuan ve kremi deneyerek öğrenebilirsiniz.Bir tanıdığınıza iyi gelen bir ürün sizin saçınızı yıpratabilir.Saçınız parlıyor,kolay taranıyor ve istediğiniz şekli rahatlıkla alabiliyorsa şampuanınızdan emin olabilirsiniz.Yağlı saçlara sahipseniz krem kullanmayın,yağlı saçlara uygulanan krem saçlarınızı daha çok birbirine yapıştırır bu da hacimli bir görüntüden uzak kalmanızı sağlar.

Şampuanlar saçların temizlenmesine yarayan bir karışımdır.Bilinenin aksine sabunlardan daha etkili bir temizlik sağlarlar.Sabunlar saf zeytinyağından yapılsalar bile kullanıldıklarında saçın üzerinde şeffaf bir tabaka bırakırlar.Bu da saçın matlaşmasına cansızlaşmasına neden olur.Bu yüzden şampuanlar sabunlara nazaran daha sağlıklı ve yararlıdır.

Gün aşırı saçlarınızı yıkıyorsanız duşta saçlarınızı taramanız yeterli olacaktır.Çıktıktan sonra tekrar tekrar taramaya gerek yoktur.Islakken taradığınızda saçlar kendi halinde kururken gayet güzel şekil alacaklardır.

Saçlarınızı her yıkamadan sonra kurutma makinesiyle kurutmayın.Bırakın arada bir kendi kendilerine kurusunlar.Sık sık fön kullanmak saçların yıpranmasında önemli bir etken.Fön kullanırkende başınızı öne eğerek saçlarınızı enseden uçlara doğru kurutun.Bu şekilde olduğundan daha hacimli ve gür saçlara kavuşacaksınız.

Saçlarınızı sürekli ve çok sıkı bir halde toplamayın.Çok sıkı toplanan saçlar yıpranır ve dökülürler ne güzeli gevşek halde toplayıp serbest bırakmaktır.

Saçları çok fazla uzatmamakta iyi bir tercih olabilir.Yüz tipinize göre yapılan bir kesim saçlarınızın daha dolgun ve canlı görünmesini sağlar.

Saçlarınızı jöle veya köpükle şekillendirdiğiniz zaman kesinlikle yıkamadan yatmayın.Çünkü sertleşen saçlar yatakta kolayca kırılacaklardır.

Saçlarınız seyrekse koyu renkli boyalardan uzak durun.Koyu renkler görüntüyü belirginleştireceğinden saçlarınızın daha az görünmesini sağlayacaktır.Bunun yerine saç derinize en yakın rengi boyayarak daha dolgun bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Sık dişli naylon fırçalar yerine geniş dişli doğal kıllardan yapılmış fırçaları tercih edin.

Güneşe çıkacağınız zaman saçlarınızın ucuna koruyucu spreylerden sıkın.Piyasada satılan ürünlerin dışında aktarlardan alacağınız yağlarıda kullanarak koruma sağlayabilirsiniz.

Protein içeren ürünler saçın dolgun ve canlı görünmesini sağlarlar.Protoinler saç telinin üzerini kaplayarak dolgun görünmesini sağlarlar.Tabi bu sürekli olarak değil yıkama sonrasında saç eski halini alacaktır.

Saç köpükleri jöleye nazaran saçların daha dolgun görünmesini sağlarlar.Bunun nedeni ise saç köpüklerinde nem oranının düşük olmasıdır.Saçlar ıslandığı zaman jöleli hali kadar yapışkan olmaz.Ayrıca saçlara yumuşaklık ve parlaklıkta verirler.

Yeşil çay,ginseng ve ginko gibi bitkiler baş derisindeki kan dolaşımını artırırlar.Bu da saçın canlanıp sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlar.

Saç şekillendirici losyonların içinde çeşitli yumuşatıcılar bulunur.Bu ürünleri genellikle ince zayıf saçlara kullanmak yararlı olur.Saç nemli iken sürüldüğünde saçın üzerinde ince bir tabaka oluşur ve bu tabaka saçı dış etkenlerden korur.Bu ürünler yağlı olmadıklar için yıkandıklarında kolayca akıp giderler.

Onarıcı bir krem elde etmek için avakado ile bir miktar hindistancevizi sütünü karıştırın ve temiz saçınıza bunu uygulayın.Bir süre sonra ılık suyla durulayın.Sonuç olarak saçlarınızın ne kadar canlandığını ve yumuşadığını göreceksiniz.

Saçlarınızı düzenli olarak boyatıyorsanız kesinlikle bitkisel içerikli boyaları tercih edin.Kimyasal içerikli boyalar zamanla saçın yıpranmasına ve kurumasına neden olur.Organik boyalar zarar vermeyeceği gibi saçın beslenmesine de yardımcı olurlar.

Saç bakımı için evinizde doğal maskeler yapabilirsiniz.Susamyağı,zeytinyağı,fındıkyağı,kayısıyağı,ve balı karıştırıp saçlarınıza bu karışımı uygulayın.Bu maske ile saçlarınız daha canlı esnek ve sağlıklı olacaklardır.

Onarıcı bir saç kremi elde etmek için bir miktar hindistancevizi sütünün içine avakadoyu koyup karıştırın ve bu karışımı temiz saçlarınıza uygulayın.Bir süre sonra ılık suyla durulayın.Saçlarınızın canlandığını ve yumuşadığını hissedeceksiniz.

Piyasadaki bakım ürünlerinin saçlara kesinlikle yararları vardır fakat bu ürünleri haftada 2 kereden fazla kullanmayın.Dozunda uygulanan bakım iyi sonuçlar getirir.Yoksa gereksiz yere saçlarınızı yıpratırsınız.

Günlük yaşantınızda dengeli beslenme alışkanlığı spor gibi aktiviteler saçlarınızı ve güzelliğinizi doğrudan etkiler.Mümkün olduğunca günlük yaşantınızda bu hususlara dikkat edin.Comments are closed.
 
  Kozmetik
 
  Estetik
 
  Diyet
 
  Makyaj
 
  Sağlık
 
  Güzellik
 
 
 
Copyright © 2008 Kozmetik Estetik . Com - Gizlilik sözleşmesi - Ev dekorasyonu - Mobilya - Cilt bakımı
Sitemizde yayınlanan tüm konuları ilgili sayfaya kaynak ve link vererek yayınlayabilirsiniz.
Sitemizde yer alan her türlü bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir.Tedavi İçin Doktorunuza Başvurunuz.
Son eklenenler & Son yorumlar